O nás - hlavní stránka
   
 

Naše škola nabízí výuku v hudebním a tanečním oboru.
Leží ve středu města na polovině cesty mezi Hlavním nádražím a Jindřišskou věží, pět minut chůze z Václavského náměstí. Díky dobré dopravní dostupnosti (prostředky MHD i vlakovým spojům z Hlavního i Masarykova nádraží) navštěvují naši školu děti nejen z Prahy 1.

   
 
   
 

Žáci školy se zapojují do kulturního života městské části Prahy 1. Škola pořádá pravidelně koncerty mladších žáků pro děti v mateřských školách, pro děti ze ZŠ Jindřišská 32 a pro seniory v Domech spečovatelskou službou, s nimiž spolupracuje i na dalších kulturních akcích. Pořádá koncerty a vystoupení pro rodiče a pololetní a závěrečné koncerty v zajímavých sálech ve středu města. Spolu s dalšími základními uměleckými školami se účastní festivalu Libeňské jaro mladých pořádaného Městskou částí Prahy 8. Jednotlivé soubory a orchestry reprezentují školu i mimo rámec obce. Orchestry i nejnadanější žáci se účastní přehlídek a soutěží.

   
 
   
 

Taneční obor má dvě oddělení, oddělení moderního a historického tance. Žáci historického tance reprezentují školu na vystoupeních na hradech a zámcích.

   
 

Těžiště naší práce spatřujeme v rozvíjení estetického cítění dětí, zpřístupnění kulturních hodnot co největší části dětské populace a její zapojení do kulturního života. Absolventi naší školy, kteří mají zájem a schopnosti, mohou pokračovat ve studiu na uměleckých školách vyššího typu.

   
© Jiří Socha 2008
kontakt: malabry@seznam.cz
hlavní stránka -- mapa stránek -- kontakty
Kopírování obsahu stránek zus-upujcovny.cz jen se souhlasem vlastníka stránek.
kódování stránky utf-8
hostováno na serveru Savana